środa, 20 maja 2015

Płaszcz

Gdy pogoda za oknem w kratkę, trzeba pomyśleć o okryciu wierzchnim. Klientka wysyłając córkę do Pierwszej Komunii stwierdziła, że dobrze będzie dla bezpieczeństwa uszyć biały płaszczyk. Zaproponowałam cieniutką wełnę dla ładniejszego efektu. Wykrój z Burdy Moda dla dzieci 1/2011 model 630 minimalnie przerobiony na jednorzędowy i bez kieszeni.
8 komentarzy:

 1. Szyłam ten model płaszczyka, jest bardzo prosty, a przy tym wdzięczny i ładny! Twoja realizacja bardzo fajna; dziewczynka wygląda w nim prześlicznie. Nie podoba mi się tylko podwinięcie dołu, nie układa się dobrze. Jednak ogólne wrażenie bardzo pozytywne!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałam problem z tymi podłożeniami, a dodatkowo wełna podczas prasowania robiła się żółta, więc łatwo nie było.

   Usuń
 2. A! i podziw za stójkę! odkąd mama mnie nauczyła przekształcać wykrój kołnierza tak, aby kroić go wraz ze stójką, prawie nigdy ich nie szyję osobno. Brawo!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Wykrój jeszcze na pewno wykorzystam, bo fajny ten płaszczyk jest.

   Usuń
 3. No bardzo ladnie, piekna welenka!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja chętnie wybrała bym jakiś intensywny kolor tej wełny na krótki płaszczyk dla mnie ;-) Jeszcze wszystko przede mną :-)

   Usuń
 4. Mnie też się nie podoba maszynowe wykończenie dołu i rękawów. Takie maszynowe wykończenie pasuje do fartucha lekarskiego. Dziwne, że klientka tego nie zauważyła.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Klientka widziała płaszcz na różnych etapach szycia. Kolejny będzie bez takiego wykończenia :-)

   Usuń