niedziela, 26 stycznia 2014

Sporo wiosny tej zimy - Diana Moden Szycie bez tajemnic

Będąc wczoraj na zakupach, przechodziłam koło regału z prasą i coś zwróciło moją uwagę. Zobaczyłam gazetę z bardzo kolorowymi zdjęciami, wzięłam do ręki i zamarłam. Jedyną prasą o szyciu jaką kupuję jest Burda, a tu taka niespodzianka, gazeta Diana Moden Szycie bez tajemnic. W środku bardzo kolorowo i tak zachęcająco, że kupiłam. Dopiero dzisiaj miałam czas, aby przy kawie na spokojnie poczytać i jestem mega zadowolona z zakupu. Wszystkie prezentowane stroje są dość łatwe do uszycia i raczej klasyczne, ale za to jakie kolorowe. Od razu zapragnęłam wiosny i słońca i ciepełka :-) W gazecie znajduje się sporo wykrojów na bluzki, sukienki, spodnie i żakiety oraz kurtki.


13 komentarzy:

 1. Też się skusiłam, specjalnie dla tych bluz z raglanem :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawsza niż Burda :) Chyba trzeba poszukać u mnie w mieście

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostatnio w Burdzie podoba mi się po jednym modelu, a to trochę mało jak dla mnie. Dodatkowo sporo modeli powtarzają ze starych wydań, które też mam. Dlatego bardzo się ucieszyłam jak trafiłam na Dianę tak kolorową i świeżą :-)

   Usuń
 3. Tej akurat jeszcze nie mam, ale mam wcześniejsze i są super! I opisy są proste, a nie tak jak w Burdzie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szyję już tak długo, że nie czytam opisów. Nigdy wcześniej nie wpadła mi w ręce ta gazetka i pewnie dlatego tak się zachwyciłam tym numerem :-)

   Usuń
 4. Rzeczywiście fajne modele! Muszę kupić, bo dwie proste sukienki wpadły mi w oko :) Burda jest może atrakcyjniejsza ze względu na ładne zdjęcia/stylizacje, ale przecież tu najważniejsze są wykroje. Jeszcze nigdy nie korzystałam z Diany, ale dzisiaj się to zmieni! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak wydanie Burdy jest na lepszym papierze i fajniejsze są zdjęcia, ale ja po tylu latach sprawdzam jakie są wykroje. To też mój pierwszy raz z Dianą :-)

   Usuń
 5. Po obejrzeniu zdjęć też uważam, że wygląda zachęcająco :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zachęcająco i to bardzo, bo za oknem zimno, biało i tak jakoś smutno. Od razu zachciało mi się siąść do maszyny :-)

   Usuń
 6. Mam kilka starszych numerów i muszę Was uprzedzić, że szablony są często większe, niż sugeruje tabelka wymiarów, warto sprawdzić szablon przed krojeniem. W tych numerach, które posiadam, rozmiary często są łączone, zwłaszcza w dzianinie, np 40/42. Szyłam kilka razy i zawsze musiałam zwężać:) Ale ten numer też kupię, bardzo optymistycznie wygląda. Burda coraz mniej przypada mi do gustu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jedyne co dzisiaj zauważyłam, to to że wszystkie modele zaczynają się od rozmiaru 38 - wymiary 88 cm biust, 70 cm w pasie. Drobniejsze dziewczyny będą musiały same zmniejszać wykroje.

   Usuń
 7. O, to się poprawili bo kiedyś nie było aż tak ciekawie, duże zaskoczenie. Dzięki za relację - na pewno zajrzę żeby zobaczyć czy i mi się coś nie przyda :o

  OdpowiedzUsuń
 8. O, propozycje ciuchów mają rzeczywiście fajne, dzięki za zdjęcia. Choć kupiłam raz w życiu dianę i zniechęciła mnie jakość papieru w tej gazecie. Od roku leży w pudełku z burdami i wygląda przy nich jak mocno wytarta i zużyta choć szyłam z niej tylko jedną rzecz

  OdpowiedzUsuń